Samtec Inc. ZW-02-10-L-S-500-110
Part No.:
ZW-02-10-L-S-500-110
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-02-10-L-S-500-110.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 2POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.220" (5.588mm)
Length - Stack Height:
0.500" (12.700mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)