Samtec Inc. ZW-02-09-T-S-393-169
Part No.:
ZW-02-09-T-S-393-169
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-02-09-T-S-393-169.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 2POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.168" (4.267mm)
Length - Stack Height:
0.393" (9.982mm)
Length - Tail:
0.169" (4.293mm)