Samtec Inc. ZW-02-09-T-S-228-090
Part No.:
ZW-02-09-T-S-228-090
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-02-09-T-S-228-090.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 2POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.412" (10.465mm)
Length - Stack Height:
0.228" (5.791mm)
Length - Tail:
0.090" (2.286mm)