Samtec Inc. ZW-02-09-L-S-370-260
Part No.:
ZW-02-09-L-S-370-260
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-02-09-L-S-370-260.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 2POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height:
0.370" (9.400mm)
Length - Tail:
0.260" (6.604mm)