Samtec Inc. ZW-02-09-L-S-260-240
Part No.:
ZW-02-09-L-S-260-240
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-02-09-L-S-260-240.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 2POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.230" (5.842mm)
Length - Stack Height:
0.260" (6.604mm)
Length - Tail:
0.240" (6.096mm)