Samtec Inc. ZW-02-09-G-S-200-130
Part No.:
ZW-02-09-G-S-200-130
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-02-09-G-S-200-130.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 2POS
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, ZW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
2
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.400" (10.160mm)
Length - Stack Height:
0.200" (5.080mm)
Length - Tail:
0.130" (3.302mm)