Samtec Inc. ZML-120-04-L-D
Part No.:
ZML-120-04-L-D
Datasheet:
Chuangxin CloudZML-120-04-L-D.pdf
Pitch - Mating:
0.050" (1.27mm)
Row Spacing - Mating:
0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating:
0.230" (5.84mm)
Contact Length - Post:
0.120" (3.05mm)
Overall Contact Length:
Insulation Height:
0.775" (19.69mm)