Samtec Inc. ZML-115-54-G-D-537-SM
Part No.:
ZML-115-54-G-D-537-SM
Datasheet:
Chuangxin CloudZML-115-54-G-D-537-SM.pdf
Pitch - Mating:
0.050" (1.27mm)
Row Spacing - Mating:
0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating:
0.230" (5.84mm)
Insulation Height:
0.537" (13.64mm)