Samtec Inc. ZLTMM-125-72-G-D-710
Part No.:
ZLTMM-125-72-G-D-710
Datasheet:
Chuangxin CloudZLTMM-125-72-G-D-710.pdf
Description:
2.00 MM SHROUDED VARIABLE STACK
Pitch - Mating:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing - Mating:
0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating:
0.120" (3.05mm)
Contact Length - Post:
Overall Contact Length:
0.851" (21.62mm)
Insulation Height:
0.710" (18.03mm)