Samtec Inc. ZLTMM-125-71-G-D-685
Part No.:
ZLTMM-125-71-G-D-685
Datasheet:
Chuangxin CloudZLTMM-125-71-G-D-685.pdf
Description:
2.00 MM SHROUDED VARIABLE STACK
Pitch - Mating:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing - Mating:
0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating:
0.120" (3.05mm)
Contact Length - Post:
Overall Contact Length:
0.830" (21.08mm)
Insulation Height:
0.685" (17.40mm)