Samtec Inc. ZLTMM-125-66-G-D-500
Part No.:
ZLTMM-125-66-G-D-500
Datasheet:
Chuangxin CloudZLTMM-125-66-G-D-500.pdf
Description:
2.00 MM SHROUDED VARIABLE STACK
Pitch - Mating:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing - Mating:
0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating:
0.120" (3.05mm)
Contact Length - Post:
0.119" (3.02mm)
Overall Contact Length:
0.594" (15.09mm)
Insulation Height:
0.500" (12.70mm)