Samtec Inc. ZLTMM-125-65-S-D-328-36
Part No.:
ZLTMM-125-65-S-D-328-36
Datasheet:
Chuangxin CloudZLTMM-125-65-S-D-328-36.pdf
Description:
2.00 MM SHROUDED VARIABLE STACK
Pitch - Mating:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing - Mating:
0.079" (2.00mm)
Number of Positions Loaded:
49
Contact Length - Mating:
0.120" (3.05mm)
Contact Length - Post:
Overall Contact Length:
0.413" (10.49mm)
Insulation Height:
0.328" (8.33mm)