Samtec Inc. ZLTMM-125-63-G-D-453
Part No.:
ZLTMM-125-63-G-D-453
Datasheet:
Chuangxin CloudZLTMM-125-63-G-D-453.pdf
Description:
2.00 MM SHROUDED VARIABLE STACK
Pitch - Mating:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing - Mating:
0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating:
0.120" (3.05mm)
Contact Length - Post:
Overall Contact Length:
0.555" (14.10mm)
Insulation Height:
0.453" (11.50mm)