Samtec Inc. ZLTMM-125-63-G-D-430
Part No.:
ZLTMM-125-63-G-D-430
Datasheet:
Chuangxin CloudZLTMM-125-63-G-D-430.pdf
Description:
2.00 MM SHROUDED VARIABLE STACK
Pitch - Mating:
0.079" (2.00mm)
Number of Positions:
50
Row Spacing - Mating:
0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating:
0.120" (3.05mm)
Contact Length - Post:
Overall Contact Length:
0.555" (14.10mm)
Insulation Height:
0.430" (10.92mm)