Samtec Inc. ZLTMM-122-72-G-D-735
Part No.:
ZLTMM-122-72-G-D-735
Datasheet:
Chuangxin CloudZLTMM-122-72-G-D-735.pdf
Description:
2.00 MM SHROUDED VARIABLE STACK
Pitch - Mating:
0.079" (2.00mm)
Number of Positions:
44
Row Spacing - Mating:
0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating:
0.120" (3.05mm)
Contact Length - Post:
Overall Contact Length:
0.851" (21.62mm)
Insulation Height:
0.735" (18.67mm)