Samtec Inc. ZLTMM-122-63-S-D-250
Part No.:
ZLTMM-122-63-S-D-250
Datasheet:
Chuangxin CloudZLTMM-122-63-S-D-250.pdf
Description:
2.00 MM SHROUDED VARIABLE STACK
Pitch - Mating:
0.079" (2.00mm)
Number of Positions:
44
Row Spacing - Mating:
0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating:
0.120" (3.05mm)
Contact Length - Post:
Overall Contact Length:
0.555" (14.10mm)
Insulation Height:
0.250" (6.35mm)