Samtec Inc. ZLTMM-122-13-S-D-323
Part No.:
ZLTMM-122-13-S-D-323
Datasheet:
Chuangxin CloudZLTMM-122-13-S-D-323.pdf
Description:
2.00 MM SHROUDED VARIABLE STACK
Pitch - Mating:
0.079" (2.00mm)
Number of Positions:
44
Row Spacing - Mating:
0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating:
0.100" (2.54mm)
Contact Length - Post:
Overall Contact Length:
0.456" (11.58mm)
Insulation Height:
0.323" (8.20mm)