Samtec Inc. ZLTMM-120-74-S-D-529
Part No.:
ZLTMM-120-74-S-D-529
Datasheet:
Chuangxin CloudZLTMM-120-74-S-D-529.pdf
Description:
2.00 MM SHROUDED VARIABLE STACK
Pitch - Mating:
0.079" (2.00mm)
Number of Positions:
40
Row Spacing - Mating:
0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating:
0.120" (3.05mm)
Contact Length - Post:
Overall Contact Length:
0.673" (17.09mm)
Insulation Height:
0.529" (13.44mm)