Samtec Inc. ZLTMM-120-06-S-D-475
Part No.:
ZLTMM-120-06-S-D-475
Datasheet:
Chuangxin CloudZLTMM-120-06-S-D-475.pdf
Description:
2.00 MM SHROUDED VARIABLE STACK
Pitch - Mating:
0.079" (2.00mm)
Number of Positions:
40
Row Spacing - Mating:
0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating:
0.100" (2.54mm)
Contact Length - Post:
Overall Contact Length:
0.555" (14.10mm)
Insulation Height:
0.475" (12.07mm)