Samtec Inc. ZLTMM-120-03-S-D-440
Part No.:
ZLTMM-120-03-S-D-440
Datasheet:
Chuangxin CloudZLTMM-120-03-S-D-440.pdf
Description:
2.00 MM SHROUDED VARIABLE STACK
Pitch - Mating:
0.079" (2.00mm)
Number of Positions:
40
Row Spacing - Mating:
0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating:
0.100" (2.54mm)
Contact Length - Post:
Overall Contact Length:
0.535" (13.59mm)
Insulation Height:
0.440" (11.18mm)