YTE-115-03-S-Q-340.pdf
YTE-115-03-S-Q-340.pdf
| Series | YTE | YTE | YTE | YTE | YTE |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Number of Positions | 60 | 60 | 60 | 60 | 60 |
| Number of Positions Loaded | All | All | All | All | All |
| Pitch - Mating | 0.079" (2.00mm) | 0.079" (2.00mm) | 0.079" (2.00mm) | 0.079" (2.00mm) | 0.079" (2.00mm) |
| Number of Rows | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Row Spacing - Mating | 0.079" (2.00mm) | 0.079" (2.00mm) | 0.079" (2.00mm) | 0.079" (2.00mm) | 0.079" (2.00mm) |
| Contact Finish Thickness - Mating | - | - | - | - | - |
| Insulation Color | Black | Black | Black | Black | Black |
| Insulation Height | 0.340" (8.64mm) | 0.340" (8.64mm) | 0.340" (8.64mm) | 0.340" (8.64mm) | 0.340" (8.64mm) |