YTE-115-02-G-Q-610.pdf
YTE-115-02-G-Q-610.pdf
| Series | YTE | YTE | YTE | YTE | YTE |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Number of Positions | 60 | 60 | 60 | 60 | 60 |
| Number of Positions Loaded | All | All | All | All | All |
| Pitch - Mating | 0.079" (2.00mm) | 0.079" (2.00mm) | 0.079" (2.00mm) | 0.079" (2.00mm) | 0.079" (2.00mm) |
| Number of Rows | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Row Spacing - Mating | 0.079" (2.00mm) | 0.079" (2.00mm) | 0.079" (2.00mm) | 0.079" (2.00mm) | 0.079" (2.00mm) |
| Insulation Height | 0.610" (15.49mm) | 0.610" (15.49mm) | 0.610" (15.49mm) | 0.610" (15.49mm) | 0.610" (15.49mm) |