Cree LED XD16AWT-H0-0000-00000HFE4
Part No.:
XD16AWT-H0-0000-00000HFE4
Datasheet:
Chuangxin CloudXD16AWT-H0-0000-00000HFE4.pdf
Description:
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 0606
Color:
White, Neutral
CCT (K):
4500K
Flux @ 85°C, Current - Test:
126lm (122lm ~ 130lm)
Flux @ 25°C, Current - Test:
Current - Test:
350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
2.73V
Lumens/Watt @ Current - Test:
132 lm/W
CRI (Color Rendering Index):
80
Current - Max:
2A
Size / Dimension:
0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.88mm)