JAE Electronics WP7-P032VA1-R8000
Part No.:
WP7-P032VA1-R8000
Datasheet:
Chuangxin CloudWP7-P032VA1-R8000.pdf
Description:
CONN PLUG 32POS SMD GOLD
Product Status:
Obsolete
Number of Positions:
32
Pitch:
0.016" (0.40mm)
Mated Stacking Heights:
0.7mm
Height Above Board:
0.020" (0.50mm)