JAE Electronics WP7-P030VA1-R500
Part No.:
WP7-P030VA1-R500
Datasheet:
Chuangxin CloudWP7-P030VA1-R500.pdf
Description:
CONN PLUG 30POS SMD GOLD
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Number of Positions:
30
Pitch:
0.016" (0.40mm)
Mated Stacking Heights:
0.7mm
Height Above Board:
0.020" (0.50mm)