JAE Electronics WP7-P020VA1-R500
Part No.:
WP7-P020VA1-R500
Description:
CONN PLUG 20POS SMD GOLD
Product Status:
Obsolete
Number of Positions:
20
Pitch:
0.016" (0.40mm)
Mated Stacking Heights:
0.7mm
Height Above Board:
0.020" (0.50mm)