JAE Electronics WP7B-S034VA1-R500
Part No.:
WP7B-S034VA1-R500
Datasheet:
Chuangxin CloudWP7B-S034VA1-R500.pdf
Description:
CONN RCPT 34POS SMD GOLD
Connector Type:
Receptacle, Center Strip Contacts
Number of Positions:
34
Pitch:
0.016" (0.40mm)
Mated Stacking Heights:
0.7mm
Height Above Board:
0.028" (0.71mm)