JAE Electronics WP7B-P050VA1-R500
Part No.:
WP7B-P050VA1-R500
Datasheet:
Chuangxin CloudWP7B-P050VA1-R500.pdf
Description:
CONN PLUG 50POS SMD GOLD
Connector Type:
Plug, Outer Shroud Contacts
Number of Positions:
50
Pitch:
0.016" (0.40mm)
Mated Stacking Heights:
0.7mm
Height Above Board:
0.020" (0.50mm)