JAE Electronics WP27D-S060VA3-R15000
Part No.:
WP27D-S060VA3-R15000
Datasheet:
Chuangxin CloudWP27D-S060VA3-R15000.pdf
Description:
CONN RCPT 60POS SMD GOLD
Series:
WP27D
Product Status:
Active
Connector Type:
Receptacle, Center Strip Contacts
Number of Positions:
60
Pitch:
0.014" (0.35mm)
Mated Stacking Heights:
0.7mm
Height Above Board:
0.028" (0.71mm)