Reliance North America WJ2EDGV-THT-5.08-23p-13-RNA
Part No.:
WJ2EDGV-THT-5.08-23p-13-RNA
Datasheet:
Chuangxin CloudWJ2EDGV-THT-5.08-23p-13-RNA.pdf
Description:
23 position PCB push-in spring c
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
23
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Mating Orientation:
Current:
15 A
Voltage:
300 V