Reliance North America WJ2EDGVH-5.08-2*18p-14-RNA
Part No.:
WJ2EDGVH-5.08-2*18p-14-RNA
Datasheet:
Chuangxin CloudWJ2EDGVH-5.08-2*18p-14-RNA.pdf
Description:
2*18 position PCB push-in spring
Number of Levels:
2
Positions Per Level:
18
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Mating Orientation:
Current:
15 A
Voltage:
300 V
Wire Gauge:
Mounting Type:
Wire Termination:
Features:
Color:
Green
Datasheet:
1. How to order WJ2EDGVH-5.08-2*18p-14-RNA on Chuangxin Cloud?
3. Are the WJ2EDGVH-5.08-2*18p-14-RNA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WJ2EDGVH-5.08-2*18p-14-RNA?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Series - - - - -
Packaging Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB)
Product Status Active Active Active Active Active
Number of Levels 2 2 2 2 2
Positions Per Level 18 18 18 18 18
Pitch 0.200" (5.08mm) 0.200" (5.08mm) 0.200" (5.08mm) 0.200" (5.08mm) 0.200" (5.08mm)
Mating Orientation - - - - -
Current 15 A 15 A 15 A 15 A 15 A
Voltage 300 V 300 V 300 V 300 V 300 V