Reliance North America WJ2EDGL-5.08-24p-14-RNA
Part No.:
WJ2EDGL-5.08-24p-14-RNA
Datasheet:
Chuangxin CloudWJ2EDGL-5.08-24p-14-RNA.pdf
Description:
24 position PCB push-in spring c
Positions Per Level:
24
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Mating Orientation:
Current:
15 A
Voltage:
300 V