Reliance North America WJ2EDGKRZ-5.08-08p-14-RNA
Part No.:
WJ2EDGKRZ-5.08-08p-14-RNA
Datasheet:
Chuangxin CloudWJ2EDGKRZ-5.08-08p-14-RNA.pdf
Description:
8 position PCB push-in spring co
Positions Per Level:
8
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Mating Orientation:
Current:
15 A
Voltage:
300 V
Wire Gauge:
12-28 AWG
Datasheet:
1. How to order WJ2EDGKRZ-5.08-08p-14-RNA on Chuangxin Cloud?
3. Are the WJ2EDGKRZ-5.08-08p-14-RNA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WJ2EDGKRZ-5.08-08p-14-RNA?
Number of Levels 1 1 1 1 1
Positions Per Level 8 8 8 8 8
Pitch 0.200" (5.08mm) 0.200" (5.08mm) 0.200" (5.08mm) 0.200" (5.08mm) 0.200" (5.08mm)
Mating Orientation - - - - -
Current 15 A 15 A 15 A 15 A 15 A
Voltage 300 V 300 V 300 V 300 V 300 V