Reliance North America WJ2EDGKDM-7.62-08p-14-RNA
Part No.:
WJ2EDGKDM-7.62-08p-14-RNA
Datasheet:
Chuangxin CloudWJ2EDGKDM-7.62-08p-14-RNA.pdf
Description:
8 position PCB push-in spring co
Pitch:
0.300" (7.62mm)
Mating Orientation:
Current:
10 A
Voltage:
300 V
Datasheet:
1. How to order WJ2EDGKDM-7.62-08p-14-RNA on Chuangxin Cloud?
3. Are the WJ2EDGKDM-7.62-08p-14-RNA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WJ2EDGKDM-7.62-08p-14-RNA?
Positions Per Level 8 8 8 8 8
Pitch 0.300" (7.62mm) 0.300" (7.62mm) 0.300" (7.62mm) 0.300" (7.62mm) 0.300" (7.62mm)
Mating Orientation - - - - -
Current 10 A 10 A 10 A 10 A 10 A
Voltage 300 V 300 V 300 V 300 V 300 V