Reliance North America WJ2EDGKD-7.5-08p-14-RNA
Part No.:
WJ2EDGKD-7.5-08p-14-RNA
Datasheet:
Chuangxin CloudWJ2EDGKD-7.5-08p-14-RNA.pdf
Description:
8 position PCB push-in spring co
Positions Per Level:
8
Pitch:
0.295" (7.50mm)
Mating Orientation:
Current:
10 A
Voltage:
300 V