Reliance North America WJ2EDGK-7.5-14p-14-RNA
Part No.:
WJ2EDGK-7.5-14p-14-RNA
Datasheet:
Chuangxin CloudWJ2EDGK-7.5-14p-14-RNA.pdf
Description:
14 position PCB push-in spring c
Positions Per Level:
14
Pitch:
0.295" (7.50mm)
Mating Orientation:
Current:
15 A
Voltage:
300 V