Reliance North America WJ2EDGBM-7.62-15p-14-RNA
Part No.:
WJ2EDGBM-7.62-15p-14-RNA
Datasheet:
Chuangxin CloudWJ2EDGBM-7.62-15p-14-RNA.pdf
Description:
15 position PCB push-in spring c
Positions Per Level:
15
Pitch:
0.300" (7.62mm)
Mating Orientation:
Current:
15 A
Voltage:
300 V
Datasheet:
1. How to order WJ2EDGBM-7.62-15p-14-RNA on Chuangxin Cloud?
3. Are the WJ2EDGBM-7.62-15p-14-RNA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WJ2EDGBM-7.62-15p-14-RNA?
Number of Levels 1 1 1 1 1
Positions Per Level 15 15 15 15 15
Pitch 0.300" (7.62mm) 0.300" (7.62mm) 0.300" (7.62mm) 0.300" (7.62mm) 0.300" (7.62mm)
Mating Orientation - - - - -
Current 15 A 15 A 15 A 15 A 15 A
Voltage 300 V 300 V 300 V 300 V 300 V