Reliance North America WJ249-5.08-16p-14-RNA
Part No.:
WJ249-5.08-16p-14-RNA
Datasheet:
Chuangxin CloudWJ249-5.08-16p-14-RNA.pdf
Description:
16 position PCB push-in spring c
Positions Per Level:
16
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Mating Orientation:
Current:
10 A
Voltage:
300 V
Wire Gauge:
16-26 AWG
Color:
Green
Datasheet:
1. How to order WJ249-5.08-16p-14-RNA on Chuangxin Cloud?
3. Are the WJ249-5.08-16p-14-RNA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WJ249-5.08-16p-14-RNA?
Number of Levels 1 1 1 1 1
Positions Per Level 16 16 16 16 16
Pitch 0.200" (5.08mm) 0.200" (5.08mm) 0.200" (5.08mm) 0.200" (5.08mm) 0.200" (5.08mm)
Mating Orientation - - - - -
Current 10 A 10 A 10 A 10 A 10 A
Voltage 300 V 300 V 300 V 300 V 300 V