Reliance North America WJ246-10.0-06p-11-RNA
Part No.:
WJ246-10.0-06p-11-RNA
Datasheet:
Chuangxin CloudWJ246-10.0-06p-11-RNA.pdf
Description:
6 position PCB push-in spring co
Positions Per Level:
6
Pitch:
0.394" (10.00mm)
Mating Orientation:
Current:
30 A
Voltage:
300 V
Wire Gauge:
24-110 AWG
Color:
Gray
Datasheet:
1. How to order WJ246-10.0-06p-11-RNA on Chuangxin Cloud?
3. Are the WJ246-10.0-06p-11-RNA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WJ246-10.0-06p-11-RNA?
Number of Levels 1 1 1 1 1
Positions Per Level 6 6 6 6 6
Pitch 0.394" (10.00mm) 0.394" (10.00mm) 0.394" (10.00mm) 0.394" (10.00mm) 0.394" (10.00mm)
Mating Orientation - - - - -
Current 30 A 30 A 30 A 30 A 30 A
Voltage 300 V 300 V 300 V 300 V 300 V