Reliance North America WJ245T4-7.5-4*03p-11-RNA
Part No.:
WJ245T4-7.5-4*03p-11-RNA
Datasheet:
Chuangxin CloudWJ245T4-7.5-4*03p-11-RNA.pdf
Description:
4*3 position PCB push-in spring
Pitch:
0.295" (7.50mm)
Mating Orientation:
Current:
10 A
Voltage:
300 V
Color:
Gray
Datasheet:
1. How to order WJ245T4-7.5-4*03p-11-RNA on Chuangxin Cloud?
3. Are the WJ245T4-7.5-4*03p-11-RNA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WJ245T4-7.5-4*03p-11-RNA?
Number of Levels 4 4 4 4 4
Positions Per Level 3 3 3 3 3
Pitch 0.295" (7.50mm) 0.295" (7.50mm) 0.295" (7.50mm) 0.295" (7.50mm) 0.295" (7.50mm)
Mating Orientation - - - - -
Current 10 A 10 A 10 A 10 A 10 A
Voltage 300 V 300 V 300 V 300 V 300 V