Reliance North America WJ245-7.62-12p-11-RNA
Part No.:
WJ245-7.62-12p-11-RNA
Datasheet:
Chuangxin CloudWJ245-7.62-12p-11-RNA.pdf
Description:
12 position PCB push-in spring c
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
12
Pitch:
0.300" (7.62mm)
Mating Orientation:
Current:
15 A
Voltage:
300 V