Reliance North America WJ237-10.0-12p-11-RNA
Part No.:
WJ237-10.0-12p-11-RNA
Datasheet:
Chuangxin CloudWJ237-10.0-12p-11-RNA.pdf
Description:
12 position PCB push-in spring c
Positions Per Level:
12
Pitch:
0.394" (10.00mm)
Mating Orientation:
Current:
12 A
Voltage:
300 V
Wire Gauge:
12-20 AWG
Color:
Gray
Datasheet:
1. How to order WJ237-10.0-12p-11-RNA on Chuangxin Cloud?
3. Are the WJ237-10.0-12p-11-RNA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WJ237-10.0-12p-11-RNA?
Number of Levels 1 1 1 1 1
Positions Per Level 12 12 12 12 12
Pitch 0.394" (10.00mm) 0.394" (10.00mm) 0.394" (10.00mm) 0.394" (10.00mm) 0.394" (10.00mm)
Mating Orientation - - - - -
Current 12 A 12 A 12 A 12 A 12 A
Voltage 300 V 300 V 300 V 300 V 300 V