Reliance North America WJ236-3.81-19p-11-RNA
Part No.:
WJ236-3.81-19p-11-RNA
Datasheet:
Chuangxin CloudWJ236-3.81-19p-11-RNA.pdf
Description:
19 position PCB push-in spring c
Positions Per Level:
19
Pitch:
0.150" (3.81mm)
Mating Orientation:
Current:
10 A
Voltage:
300 V
Wire Gauge:
16-20 AWG
Color:
Gray
Datasheet:
1. How to order WJ236-3.81-19p-11-RNA on Chuangxin Cloud?
3. Are the WJ236-3.81-19p-11-RNA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WJ236-3.81-19p-11-RNA?
Number of Levels 1 1 1 1 1
Positions Per Level 19 19 19 19 19
Pitch 0.150" (3.81mm) 0.150" (3.81mm) 0.150" (3.81mm) 0.150" (3.81mm) 0.150" (3.81mm)
Mating Orientation - - - - -
Current 10 A 10 A 10 A 10 A 10 A
Voltage 300 V 300 V 300 V 300 V 300 V