Reliance North America WJ15EDGVTM-3.81-2*19p-14-RNA
Part No.:
WJ15EDGVTM-3.81-2*19p-14-RNA
Datasheet:
Chuangxin CloudWJ15EDGVTM-3.81-2*19p-14-RNA.pdf
Description:
2*19 position PCB push-in spring
Positions Per Level:
19
Pitch:
0.150" (3.81mm)
Mating Orientation:
Current:
8 A
Voltage:
300 V
Color:
Green
Datasheet:
1. How to order WJ15EDGVTM-3.81-2*19p-14-RNA on Chuangxin Cloud?
3. Are the WJ15EDGVTM-3.81-2*19p-14-RNA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WJ15EDGVTM-3.81-2*19p-14-RNA?
Number of Levels 2 2 2 2 2
Positions Per Level 19 19 19 19 19
Pitch 0.150" (3.81mm) 0.150" (3.81mm) 0.150" (3.81mm) 0.150" (3.81mm) 0.150" (3.81mm)
Mating Orientation - - - - -
Current 8 A 8 A 8 A 8 A 8 A
Voltage 300 V 300 V 300 V 300 V 300 V