Reliance North America WJ15EDGVHS-THR-3.5-2*18p-13-RNA
Part No.:
WJ15EDGVHS-THR-3.5-2*18p-13-RNA
Datasheet:
Chuangxin CloudWJ15EDGVHS-THR-3.5-2*18p-13-RNA.pdf
Description:
2*18 position PCB push-in spring
Positions Per Level:
18
Pitch:
0.138" (3.50mm)
Mating Orientation:
Current:
7 A
Voltage:
150 V
Color:
Black
Datasheet:
1. How to order WJ15EDGVHS-THR-3.5-2*18p-13-RNA on Chuangxin Cloud?
3. Are the WJ15EDGVHS-THR-3.5-2*18p-13-RNA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WJ15EDGVHS-THR-3.5-2*18p-13-RNA?
Number of Levels 2 2 2 2 2
Positions Per Level 18 18 18 18 18
Pitch 0.138" (3.50mm) 0.138" (3.50mm) 0.138" (3.50mm) 0.138" (3.50mm) 0.138" (3.50mm)
Mating Orientation - - - - -
Current 7 A 7 A 7 A 7 A 7 A
Voltage 150 V 150 V 150 V 150 V 150 V