Reliance North America WJ15EDGVHS-3.5-2*12p-14-RNA
Part No.:
WJ15EDGVHS-3.5-2*12p-14-RNA
Datasheet:
Chuangxin CloudWJ15EDGVHS-3.5-2*12p-14-RNA.pdf
Description:
2*12 position PCB push-in spring
Positions Per Level:
12
Pitch:
0.138" (3.50mm)
Mating Orientation:
Current:
7 A
Voltage:
150 V