Reliance North America WJ15EDGVHBM-THT-3.81-13p-14-RNA
Part No.:
WJ15EDGVHBM-THT-3.81-13p-14-RNA
Datasheet:
Chuangxin CloudWJ15EDGVHBM-THT-3.81-13p-14-RNA.pdf
Description:
13 position PCB push-in spring c
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
13
Pitch:
0.150" (3.81mm)
Mating Orientation:
Current:
8 A
Voltage:
300 V
Wire Gauge:
16-24 AWG
Datasheet:
1. How to order WJ15EDGVHBM-THT-3.81-13p-14-RNA on Chuangxin Cloud?
3. Are the WJ15EDGVHBM-THT-3.81-13p-14-RNA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WJ15EDGVHBM-THT-3.81-13p-14-RNA?
Number of Levels 1 1 1 1 1
Positions Per Level 13 13 13 13 13
Pitch 0.150" (3.81mm) 0.150" (3.81mm) 0.150" (3.81mm) 0.150" (3.81mm) 0.150" (3.81mm)
Mating Orientation - - - - -
Current 8 A 8 A 8 A 8 A 8 A
Voltage 300 V 300 V 300 V 300 V 300 V