Reliance North America WJ15EDGVH3C-THT-3.5-3*19p-13-RNA
Part No.:
WJ15EDGVH3C-THT-3.5-3*19p-13-RNA
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudWJ15EDGVH3C-THT-3.5-3*19p-13-RNA.pdf
Description:
3*19 position PCB push-in spring
Number of Levels:
3
Positions Per Level:
19
Pitch:
0.138" (3.50mm)
Mating Orientation:
Current:
8 A
Voltage:
300 V
Color:
Black
Datasheet:
1. How to order WJ15EDGVH3C-THT-3.5-3*19p-13-RNA on Chuangxin Cloud?
3. Are the WJ15EDGVH3C-THT-3.5-3*19p-13-RNA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WJ15EDGVH3C-THT-3.5-3*19p-13-RNA?
Number of Levels 3 3 3 3 3
Positions Per Level 19 19 19 19 19
Pitch 0.138" (3.50mm) 0.138" (3.50mm) 0.138" (3.50mm) 0.138" (3.50mm) 0.138" (3.50mm)
Mating Orientation - - - - -
Current 8 A 8 A 8 A 8 A 8 A
Voltage 300 V 300 V 300 V 300 V 300 V