Reliance North America WJ15EDGVC-THR-3.81-24p-14-RNA
Part No.:
WJ15EDGVC-THR-3.81-24p-14-RNA
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudWJ15EDGVC-THR-3.81-24p-14-RNA.pdf
Description:
24 position PCB push-in spring c
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
24
Pitch:
0.150" (3.81mm)
Mating Orientation:
Current:
8 A
Voltage:
300 V