Reliance North America WJ15EDGRHS-3.5-2*12p-14-RNA
Part No.:
WJ15EDGRHS-3.5-2*12p-14-RNA
Datasheet:
Chuangxin CloudWJ15EDGRHS-3.5-2*12p-14-RNA.pdf
Description:
2*12 position PCB push-in spring
Positions Per Level:
12
Pitch:
0.138" (3.50mm)
Mating Orientation:
Current:
7 A
Voltage:
150 V
Color:
Green
Datasheet:
1. How to order WJ15EDGRHS-3.5-2*12p-14-RNA on Chuangxin Cloud?
3. Are the WJ15EDGRHS-3.5-2*12p-14-RNA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WJ15EDGRHS-3.5-2*12p-14-RNA?
Number of Levels 2 2 2 2 2
Positions Per Level 12 12 12 12 12
Pitch 0.138" (3.50mm) 0.138" (3.50mm) 0.138" (3.50mm) 0.138" (3.50mm) 0.138" (3.50mm)
Mating Orientation - - - - -
Current 7 A 7 A 7 A 7 A 7 A
Voltage 150 V 150 V 150 V 150 V 150 V